Overnat bekvemmeligt med eget køkken og faciliteter – og book sikkert via Booking.com
Udforsk det store udvalg af rummelige lejligheder i København med egen forplejning – og med komforten og bekvemmeligheden af et hjem væk fra hjemmet.
Disse lejligheder er perfekte til både korte og længere ophold og tilbyder en hyggelig og hjemlig atmosfære, som hoteller ikke kan matche. Du får friheden til at tilberede dine egne måltider i fuldt udstyrede køkkener og masser af plads til afslapning.
Alle lejligheder i København med egen forplejning udlejes af pålidelige private ejere, virksomheder og hoteller, som er verificeret af Booking.com for at sikre kvalitet og troværdighed.
Du kan stole på sikker og enkel online betaling med alle gængse kreditkort. Alle transaktioner er naturligvis beskyttet af SSL-kryptering for maksimal sikkerhed.
Book din lejlighed med selvforplejning nemt og hurtigt. Du får øjeblikkelig bekræftelse uden at skulle vente på godkendelse – det er nem booking, som var det hoteller.
Oplev København som en lokal i lejligheder med egen forplejning, uanset hvilken bydel du vælger.
Fra Christianshavns historiske charme til Vesterbros pulserende liv – her får du friheden til at leve som de lokale. Nyd fordelene ved plads, fleksibilitet og en central beliggenhed, perfekt til ophold med familie eller venner.
Forestil dig at overnatte i en af de mange hjemlige lejligheder nær Københavns mest populære seværdigheder.
Med en ideel beliggenhed tæt på historiske Tivoli, dejlige Nyhavn og Strøgets mange fristelser, kan du nemt udforske byens must-see attraktioner i dit eget tempo og vende tilbage til din egen lejlighed og tage en pause, når det passer dig.
Vi havde et godt ophold og manglede ikke noget. Udover lejligheden var der adgang til en dejlig have og en privat P-plads. Vi kommer gerne igen.
Poul Erik Rasmussen
Vi kommer igen. Lejligheden var så lækker og lagde godt. Med to børn var det helt fantastisk. Tak for et super ophold i København.
Lotte Rathleff Nielsen
Så dejligt og nemt. Vil varmt anbefale huset, området og ejeren. Så meget bedre end forventet 🙂
Marsha Thomsen
Super dejligt. Næsten som at være i sommerhus. Dejlige senge. Overrasket over roen (kommer fra landet), alting er tæt på: Butikker, restaurant og metro. Det gør vi gerne igen.
Kirsten Sauer
Frederikshavn
Dejlig lejlighed med god plads og fin velkomst. Vil gerne benytte den en anden gang. Tak for jeres venlighed og fleksibilitet.
Jørn Rørholm
Det har været en rigtig god oplevelse. Alt har bare klappet. Fed lejlighed.
Gitte Grøntved Andersen