Overnat tæt på fristaden. Sikkert via Booking.com
De mange ferielejligheder nær Christiania giver dig mulighed for at overnatte i en af de mest charmerende bydele i København.
Her er du tæt på den den selvudråbte fristad, kendt for sin alternative livsstil og kunstneriske miljø, der byder på en unik blanding af kultur og historie. Oplev gadekunst, inspirerende forretninger og værksteder, og en levende atmosfære, der afspejler Københavns frisindede ånd.
Med en lejlighed tæt på Christiania får du nem adgang til dette livlige område og det charmerende Christianshavn ved vandet.
Når du vælger ferielejligheder i nærheden af Christiania, får du ikke blot nem adgang til dette unikke område i København, men også til andre spændende attraktioner på Christianshavn.
Besøg Vor Frelsers Kirke og bestig det spiralsnoede tårn for en fantastisk panoramaudsigt over Christiania og byen. Tag en tur til den smalle Amagergade, hvor du kan genkende steder fra TV-serien “Huset på Christianshavn.”
Nyd den charmerende Christianshavns Kanal med afslapning ved vandet og et besøg de nærliggende caféer og barer. Eller gå en tur på den historiske Christianshavns Vold, der omkranser denne skønne bydel med mange gode ferielejligheder til dit ophold.
Find det perfekte område til et ophold nær Christiania og nyd nem adgang til det bedste af København
En hyggelig og dejlig lejlighed. Meget roligt kvarter med let adgang til hele byen. Mere værd end prisen! Venlig og imødekommende udlejer.
Steen Dissing
Tak fordi vi måtte leje lejligheden i den tid vi var på ferie. Det var et dejligt centralt sted. Vi var overraskede over at der ikke var mere støj, dejlig roligt. Ha' en rigtig god sommer.
Henrik Østergård
En skøn base for udflugter ind til midtbyen. 10-15 minutter til stationen og til Hovedbanegården. Og oveni det et rigtig fint hus med gode sovepladser og en dejlig lille have, som vi desværre ikke fik brugt pga. vejret.
Mette Kamstrup Christensen
Dejlig lejlighed, med fin plads over det hele, og skøn altan i det her vejr. Ligger tilpas i forhold til at gå til det mest centrale, og der ikke er alt for meget larm om natten, vi havde vores drenge på 8 og 11 med for første gang var en skøn tur. Og vi kunne helt sikkert godt finde på at leje denne lejlighed igen, når vi kommer til København igen. Stort plus er også der er parkering med og indkøb er tæt på.
Sanne Bach Roed