Overnat nær gourmet og kultur. Sikkert via Booking.com
Ferielejligheder tæt på Torvehallerne er den perfekte base til at dykke ned i den livlige madscene i København.
Når du overnatter i nærheden, har du nem adgang til Torvehallerne og et varieret udvalg af gourmetmad – fra friskbagt dansk bagværk til lokale oste og internationale delikatesser. Uanset om du ønsker take-away eller en hyggelig middag, er der noget for enhver smag i hele Københavns spisekammer.
Torvehallerne er mere end bare et madmarked; det er et pulserende kulturelt knudepunkt, der tiltrækker mange københavnere og turister, som nyder god mad og en forfriskende drink i den afslappede stemning både inde og ude. Det er et must-visit for alle madentusiaster.
Når du bor i ferielejligheder tæt på Torvehallerne, er du tæt på Københavns ikoniske madmarked og de omkringliggende seværdigheder.
Her er du midt i centrum, og området byder på en række oplevelser, herunder charmerende caféer, stilfulde butikker og historiske attraktioner som Botanisk Have, Rosenborg Slot, Kongens Have, Rundetårn, søerne og Strøget.
Med nem adgang til offentlig transport fra din ferielejlighed – og videre forbindelser fra Nørreport Station – kan du nemt udforske den livlige lokale kultur og det dynamiske byliv. Nyd både kulinariske lækkerier og kulturelle oplevelser, og få en uforglemmelig oplevelse i København.
Udforsk nærliggende områder til Torvehallerne og find din perfekte beliggenhed nær madmarkedet
Lejlighed på 1. sal, dejligt at komme lidt fra jorden, der var meget rent og der var alt hvad vi skulle bruge (kunne dog godt have brugt et tv) gode senge, lækker sofa, køkken med alt, godt badeværelse. Og i gå afstand til Tivoli, Nyhavn, Strøget og meget andet. Sød og venlig velkomst af udlejer.
Anna Elisabeth West Jensen
God og pæn lejlighed og central beliggenhed. Hvor man også kunne slappe af inden man skulle videre.
Birthe Forsbaek
Vi havde et super dejligt ophold, hvor vi nød den meget centrale beliggenhed og den gode plads til at komme "hjem" og hygge lidt imellem alle vores ture rundt i København.
Inge Astrup Andersen
Vi havde en rigtig dejlig uge i denne skønne og centralt beliggende lejlighed. Udlejer tog rigtig godt imod os og der var alle de ting vi havde brug for i lejligheden. Vi kan varmt anbefale denne lejlighed.
Allan Vinther
Hjørring